Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Evet, acil durumlarda 0506 459 27 66  No’lu telefonumuzdan 365 gün 24 saat boyunca alarm merkezimize ulaşılabilmektedir.

Kurumumuz S.O.S INTERNATIONAL AMBULANS SERVİSİ A.Ş. adına kayıtlı 2 adet Mavi şeritli Hasta Nakil ve 1 adet kırmızı şeritli Acil Yardım Ambulansımız mevcuttur.

Evet, tüm ambulanslarımız teknik özellikleri ve donanımları itibariyle Özel Ambulans Servisleri Yönetmeliği şartlarına uygundur.

Ambulanslarımız niteliğine göre (AYA/HNA) yönetmeliğin öngördüğü yasal donanımlarını karşılamaktadır. Ambulans Donanım Listesi aşağıda verilmiştir.

ANA SEDYE

SANDALYE SEDYE

VAKUM SEDYE

KAŞIK SEDYE

VERTEBRA ATELİ

TRAKSİYON ATELİ

ŞİŞME ATEL SETİ

BOYUNLUK SETİ

HASTA BAŞI MONİTÖR

İNFÜZYON POMPASI

DEFİ MONİTÖR

MEKANİK VENTİLATÖR

PORTATİF OKSİJEN SETİ

PORTABLE ASPİRATÖR

BAŞ SABİTLEYİCİ

MERKEZİ SİSTEM OKSİJEN

MERKEZİ SİSTEM ASPİRATÖR

UZUN OMURGA TAHTASI

KISA OMURGA TAHTASI

GLİKOMETRE

TANSİYON ALETİ

DİAGNOSTİK SET

LARİNGOSKOP SETİ

STETESKOP

PULSE OXYMETRE

YANIK KİTİ VE BATTANİYESİ

MİNİ BUZDOLABI

ACİL İLAÇ ÇANTASI

RESUSİTASYON ÇANTASI

PANSUMAN ÇANTASI

Tüm sağlık personellerimiz bölümlerine göre mesleklerini icra edebilmesi için sağlık bakanlığının vermiş olduğu diplomaya sahiptir.

Tüm ambulans sürücülerimiz ise “Temel İlkyardım Sertifikasına” sahiptir.

Acil yardım ambulanslarımızda üç personelden oluşan bir ekip görev yapar. Ekipte en az bir hekim veya bir paramedik, diğer bir sağlık personeli ve ambulans sürücüsü bulunur.

Hasta nakil ambulansımızda bir sağlık personeli ve bir ambulans sürücüsü olmak üzere en az iki personel görev yapar.

4 Doktor, 4 Teknisyen / Tekniker, 2 Paramedik, 4 Sürücü ve 1 Pilot olmak üzere kadromuzdaki personel sayısı 15’dir. Tüm sağlık personellerimiz çalışma izin belgesine sahiptir. Ayrıca çalışan tüm yabancı personellerimizin Çalışma Bakanlığı’ndan çalışma izinleri mevcuttur. Doktorlarımızın “Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Poliçesi” mevcuttur. Doktorlarımız; Arapça, Azerice, Bulgarca, Rusça ve İngilizce dillerinden en az birini iyi düzeyde (bazıları anadil olarak) bilmektedirler. İngilizce bilen Paramediklerimiz mevcuttur.

Ambulansların arka kabininde, taşınan hastaya sürekli sağlık hizmeti verilmektedir. Sağlık ekiplerinin hastaya müdahaleyi eksiksiz ve engelsiz bir şekilde yapabilmeleri için arka kabine refakatçi kabul edilmemektedir. Refakatçiler ekibin uygun gördüğü durumlarda ambulansın ön kısmında yolcu koltuğuna kabul edilmektedir.

 

Aracın koltuk kapasitesine göre refakatçi sayısı 2’yi geçemez. Ambulansların trafikte seri ve hızlı bir şekilde hareket etmesi gerektiği için refakatçilerin de emniyet kemeri kullanmaları zorunludur. Ambulansta refakatçi olarak eşlik edilmesi için rıza formu imzalanması gerekmektedir.

Hastanın kendi eşyaları var ve sağlık ekibinin hastaya müdahale etmesine engel teşkil etmiyecek miktarda ise ambulansa eşya kabul edilebilmektedir. Eşya kabulü, ambulansta görevli sağlık ekibi onayı ile yapılmaktadır.

Özel Ekvator Ambulans mobil sağlık hizmetleri sunan bir ambulans servisidir. Türkiye genelinde tüm hastanelere, tıp merkezlerine ve sağlık kuruluşlarına ambulans hizmeti verebilmekteyiz. İzmir’de çeşitli özel hastaneler ve tıp merkezlerine anlaşmalı olarak ambulans servisi hizmeti vermekte olup, ambulansta sunulan hizmetlerin sorumluluğu firmamıza aittir.

Ambulanslarımızda hastanın konforunu koruyacak şekilde merdivenlerden veya asansörle rahatlıkla taşınabileceği sandalye sedye, kaşık sedye, şişme atel vb. tıbbi ekipman bulunmaktadır.

Özel Ekvator Ambulans olarak Türkiye’nin tüm şehirlerine nakil hizmeti verebiliyoruz. Talep halinde hastanızı yurt dışına veya yurt dışından yurt içine de ambulansla transfer edebiliyoruz. Hastanın tıbbi durumunun uygun olması ve uçuş raporu bulunması durumunda uzun mesafeli hasta nakillerini ticari uçuşlarda medikal eskort ile veyahut anlaşmalı hava ambulans firmaları ile yapabiliyoruz.

Sigortanız özel ambulans hizmetlerini karşılıyor ise ambulans ekibimiz ile yaptığınız transfere ait epikriz, hasta nakil formu ve düzenlenen fatura ile sigorta şirketinizden ödemenizi alabilirsiniz. Sigorta şirketiniz ile irtibata geçerek poliçenizin ambulans hizmetlerini karşılayıp karşılamadığını öğrenebilirsiniz. SSK ve emekli sandığı üyeleri de, kamudan hizmet alamadığını belgelemesi durumunda nakil ücretinin bir miktarını geri ödeme olarak alabilmektedir.

Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine göre kırmızı şeritli acil yardım ambulanslarında bulundurulması gereken asgari personel şoför, acil tıp teknisyeni ve paramedik olarak belirlenmiştir. Özel Ekvator Ambulans olarak firmamız bünyesinde bulunan 4 hekimimiz ile talep edilen durumlarda ücret farkı ile doktorlu ambulans hizmeti de sunabilmekteyiz. Doktorlu ambulans hizmetinden faydalanabilmek için 0222 220 79 47 numaralı çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Ambulans ücretlerini ekibimize nakit olarak ödeyebileceğiniz gibi, ekiplerimizde bulunan mobil POS cihazlarından veya mail order yöntemi ile kredi kartınızla veya banka havale/eft yolu ile yapabilirsiniz. Tüm ambulans transferlerimiz için fatura düzenlenmekte olup, elden teslim almadığınız faturalar, ekiplere bildirdiğiniz adresinize kargo ile gönderilmektedir.

Toplam 1 sayfa icerik arasından, 1. sayfa gösteriliyor.